Kuszenie Adama

Opublikowany | 0 comments

Kuszenie Adama
Odzież liturgiczna Haftina Atelier http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Kapy-230.html kapa haftowana bukiet ślubny boho

Jeśli zależy nam na weselu tradycyjnym i osadzonym w polskiej kulturze biesiadnej, warto sięgnąć po zabawy, które na przyjęciach ślubnych odbywają się od wielu dziesięcioleci.

Należy do nich prosta i sprawiająca sporo frajdy zabawa pod nazwą „kuszenie Adama”. Jest ona adresowana do par – a takich na każdym weselu jest zawsze sporo. Generalnie chodzi jednak o to, by w dwuosobowych zespołach znalazła się kobieta i mężczyzna.

Panie trzymają w ręku jabłka zawieszone na sznurku, a zadaniem panów jest ich jak najszybsze zjedzenie – oczywiście bez użycia rąk. To jedna z tych zabaw, którą z czasów własnej młodości mogą pamiętać nasi rodzice tudzież dziadkowie.

Aby rywalizacja pomiędzy jabłkożernymi mężczyznami była wyrównana, każdy sznurek powinien mieć taką samą długość, a jabłka powinny być podobnej wielkości oraz twardości.

Innym wariantem tej zabawy jest zjadanie bez pomocy rąk suto lukrowanego pączka – dodatkowym wymogiem jest brak możliwości oblizania się podczas próby zjedzenia. Bez względu na wybrany scenariusz, zabawa jest zawsze przednia.

Oczywiście laur zwycięzcy w tej konkurencji zdobywa ta para, w której mężczyzna jako pierwszy zje smakołyk w całości. Kobieta również ma sporą rolę do odegrania, ponieważ musi tak ustawiać sznurek z jabłkiem, aby ułatwić partnerowi spożywanie. Najchętniej w tej zabawie udział biorą młodsi wiekiem goście.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *